Zajęcia z Fabryką Nadziei

W ramach pierwszych w tym roku przedszkolnym zajęć Fabryki Nadziei w grupie Biedronek dzieci rozmawiały o kosmicznych wyprawach w kosmos. Następnie dzieci wykonały ekologiczne kolorowe rakiety. Podczas zajęć ruchowych królowały radosne kosmiczne zabawy.

U Zajączków poruszaliśmy tematykę emocji. Dzieci rozpoznawały różne emocje, przypisywały je do określonych kolorów. Nauczyły się „oddychania kolorami” – relaksacji podczas zdenerwowania (np. w związku z wizytą u dentysty). Dzieci rozmawiały też o złości i o różnej jej „temperaturze”. Następnie wykonały termometry złości – zakładki do książek. W części sportowej było mnóstwo – lubianych przez dzieci – ćwiczeń (ukierunkowanych na kształtowanie umiejętności społecznych i psychomotorycznych)